Masaż Ręczny

Masaż ręczny, nazywany też leczniczym ma pomóc wyleczyć dręczące nas dolegliwości. Dlatego ważne jest, by był wykonywany przez osobę do tego wykfalifikowaną, by nie pogorszyć naszego stanu zdrowia czy nie pogłębić kontuzji. Masaż ma na celu przyspieszenie przepływu krwi rozluźnienie, mięśni, oraz pobudzenie organizmu do wytworzenia endorfin. Hormony te mają właściwości przeciwbólowe i rozluźniające. Masaż klasyczny jest jedną z najpopularniejszych form masażu o bardzo szerokim zastosowaniu. Ta forma terapii może być stosowana zarówno w celach leczniczych – między innymi przy schorzeniach natury ortopedycznej czy też neurologicznej, jak również po to, by pobudzić, rozluźnić czy wzmocnić tkankę mięśniową. Stosuje się go przede wszystkim w terapii narządów ruchowych – jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych form terapii w tym zakresie.

Masaż klasyczny może być całościowy, od stóp, aż po kark. Może też koncentrować się na konkretnej partii ciała – np. plecach i karku czy nogach – w zależności od zaleceń lekarza czy fizjoterapeuty. Prawidłowo wykonany – ma zbawienny wpływ na organizm, pobudzając tkanki, regenerując mięśnie, czy też poprawiając ukrwienie.

Przeciwwskazania do zastosowania klasycznego masażu:
menstruacja oraz ciąża,
nadciśnienie tętnicze,
podwyższona temperatura ciała – przekraczająca 39 stopni Celsjusza,
żylaki i stany zapalne żył,
zmiany skórne – np. mocno rozsiane wypryski ropne,
obecność krwiaków lub ryzyko wystąpienia krwawienia.
Jeden z najstarszych, naturalnych zabiegów znanych człowiekowi. Jest on nieodłączną częścią odnowy biologicznej. Wykorzystywany w przypadkach wyczerpania, zaburzeniach w układzie krążenia czy oddychania, leczeniu nerwicy czy w rekonwalescencji – zarówno wśród sportowców jak i u zwykłych ludzi.

Cena:
częściowy – 90 zł
całościowy – 180 zł