Świecowanie uszu
Świecowanie uszu wykonuje się za pomocą specjalnych, ręcznie robionych świec, nazywanych konchami Hopi. W trakcie zabiegi pacjenta kładzie się na boku. Na głowę nakładany jest papierowy pokrowiec lub ręcznik z wyciętym otworem na ucho. Okolice małżowiny usznej rozmasowujemy, ma to pobudzić krążenie i usprawnić wchłanianie substancji znajdujących się w konchach – olejki eteryczne świecy.
Zapaloną konche – lejek z włókna lnianego, wosku pszczelego i ekstraktu miodowego, zapala się i umieszcza w uchu na głębokości ok. 1 cm. Po wypaleniu świeczkę wyjmuje się z ucha i rozwija, aby sprawdzić, co zgromadziło się we wnętrzu. Świecowanie uszu w domu powinno być wykonywane wyłącznie przez doświadczoną osobę.
Zabieg, który stosowano już w starożytności ludom zamieszkującym wschodnie tereny. Szczególnie zalecany w stanach zapalnych zatok przynosowych, schorzeniach uszu, gardła, nosa, niedosłuchu i migrenach.
WSKAZANIA:
schorzenia uszu, gardła, nosa.
stany zapalne nosa, gardła, migdałków
stany zapalne zatok przynosowych
przeziębienia
szumy w uszach różnego pochodzenia
niedosłuch nie związany z urazami mechanicznymi
stany stresowe, nerwowość,
bóle i zawroty głowy, nie związane z kręgosłupem
PRZECIWWSKAZANIA:
wyciek ropny z ucha
uszkodzenie błony bębenkowej i przewodu słuchowego zewnętrznego
procesy nowotworowe w obrębie głowy
reakcje alergiczne na produkty pszczelarskie
W trakcie zabiegu świecowania rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym (tak zwany efekt komina), dzięki czemu następuje całkowite oczyszczenie ucha z woskowiny. Przywracana jest prawidłowa regulacja ciśnienia w uchu środkowym. Udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego, czego skutkiem jest poprawa słuchu. Cyrkulacja dymu nasyconego olejkami eterycznymi i fitoncydami (substancje bakteriobójcze i grzybobójcze) powoduje efektywne nagrzewanie tego obszaru, polepszenie mikrocyrkulacji i krążenie limfy.
Cena: 65 zł